TV Vinga L32HD20B
Article: L32HD20B
4 896UAH
(7)
Screen diagonal
32"
Screen resolution
1366 x 768
Matrix type
LCD
Type of TV
LED - TV, without internet
VESA
200 mm (2 holes)
Smart TV Support
missing
Warranty, month
12
TV Vinga L32HD20B
For a full immersion in multimedia content, the TV is equipped with powerful 2 x 8 W speakers, creating the impression of surround sound. The integrated digital tuner with support for DVB-T, DVB-C, and DVB-T2 provides access to modern digital television.
Characteristics
General
Type
TV
Brand
Vinga
Model
L32HD20B
Article
L32HD20B
Warranty, month
12
Main features
Note
Officially imported TV
Type of TV
LED - TV, without internet
Display
Screen diagonal
32"
Screen resolution
1366 x 768
Matrix type
LCD
Backlight type
LED backlight
Matrix response time
12mc
Panel refresh rate
60 Hz
Image
Image Enhancement Technologies
Dynamic Noise Reduction
TV tuner
Tuner type
digital DVB-C, digital DVB-T, digital DVB-T2
Color system (supported standards)
PAL, SECAM
Audio
Speaker Power
2 x 8 (16 W)
Ports and connectors
Connection interfaces
Multimedia
Smart TV Support
missing
Additionally
Supported formats
AAC, ASS, AVI, BMP, dat, JPEG, MKV, MOV, MP3, MPEG-1, MPEG-4, PNG, SMI, SRT, SSA, SUB, TS, VOB
Energy consumption
38 W
Also search for
Physical characteristics
VESA
200 mm (2 holes)
Dimensions with stand
732 x 188 x 470 mm
Dimensions without stand
732 x 72 x 432 mm