PC Case Vinga CS106B-500W
Article: CS106B-500W
EAN code: 4823093303201
1 493UAH
(2)
Size type
Miditower
Case class
Classic
Installation method
vertical
Supported Motherboards
ATX, Micro - ATX, Mini - ITX
Power supply availability
with power supply
Warranty, month
12
PC Case Vinga CS106B-500W
A feature of this case is the presence of a built-in 500W power supply with high reliability, providing stable power delivery for all connected components. The power supply is located at the top, simplifying cable management and improving airflow inside the case.
The Vinga CS106B-500W is designed with the needs of modern computer systems in mind: the case is equipped with 7 expansion slots, allowing for the installation of additional memory cards or graphics adapters. A large number of drive bays (1 external 5.25", 3 internal 3.5", and 2 internal 2.5") provide the flexibility to configure the data storage system to your individual requirements.
Among the conveniences of the case is its compact size of 180 x 410 x 465 mm. This means it can easily find a place even in limited spaces. At the same time, the internal capabilities provide ample room for spatial arrangement of all necessary system elements.
Characteristics
General
Type
PC Case
Brand
Vinga
Model
CS106B-500W
Article
CS106B-500W
Warranty, month
12
Main features
Case class
Classic
Size type
Miditower
Installation method
vertical
Supported Motherboards
ATX, Micro - ATX, Mini - ITX
Power supply availability
with power supply
Power supply location
upper
Power supply unit power
500 W
Connectors
2 x PATA, 24 pin, 4 x SATA, 6 pin, 8 pin
Basic VINGA Model
CS106B
External compartments
Number of external compartments 5.25 "
1
Number of external bays 3.5 "
absent
Internal compartments
Number of internal compartments 3.5"
3
Number of internal compartments 2.5 "
2
Expansion slots
Number of expansion slots
7
Cooling
Locations for additional fans
Back 1x12 cm, Front 1x12 cm
Cooling elements
ventilation grilles
Functions and Features
External Connectors
2 x USB 2.0, 2 x Audio
Body Material
metal 0.45 mm
Physical characteristics
Size, mm
180 x 410 x 465 mm
Color
black
Reviews
e-mail is hidden to all users
Sheliss
Я правильно понимаю, сдесь питание видеокарты 6 и 8 pin?